Počet soutěží: 10

Počet RZ: 10, skladbu tratě bude provádět na každý závod někdo jiný (uvedeno v kalendáři podniků. Skladba bude podobně jako v TR odeslaná řediteli NRC (týden před startem), který následně podnik vytvoří. Pokud nebude skladba dodána nejpozději 3 dny před startem soutěže, vytvoří ji ředitel NRC.

Fyziky: NGP

Třída vozů: Na každou soutěž byl (při vyhlášení NRC 7) vylosován pouze jeden soutěžní vůz, se kterým se daného podniku účastní všichni jezdci.

Losování aut: Účastníci srazu vylosovali 10 aut a to s celkem 77 možností. Účastníci srazu dále měli možnost si jako první vybrat dané auto a podnik, se kterým uspořádají ten svůj. (Zbylé podniky budou doplněny postupně. Ředitel NRC bude postupně kontaktovat jezdce podle výsledků v NRC 7)

Body:

-          Boduje10 jezdců. Bodování 25, 18, 15, 12, 10, 8, 6, 4, 2, 1

-          PowerStage: vždy poslední RZ, bodují tři nejrychlejší (1. místo – 3b; 2. místo – 2b; 3. místo – 1b.)

SuperRally: Penalizace 5 minut a dva záchytné body v rally (po RZ 5 a 10)

Servis: Po dvou RZ 60 minut

Resety: Budou se udělovat pouze resety, při kterých je ve statusu "nenastoupil na RZ" a případně při pádu pluginu a nahrání replaye jako důkazu o dojetí RZ na plugin.

Zkracování: Ředitelství soutěže doufá, že veškeré souboje proběhnou fair-play. Po každé soutěži však budou vybrány dvě RZ (první vybírá stavitel trati a druhou ředitel) na kterých bude provedena kontrola. Za zkrácení se považuje, když ani jedno kolo není na cestě! Za každé zkrácení, které bude zjištěno, bude jezdec penalizován 20 trestnými sekundami.

Bodová shoda: Při zisku stejného počtu bodů na konci sezony bude rozhodovat o lepší příčce větší počet vítězství, či lepších umístění.

Pneumatiky: Možnost změny gum pouze v servisu.

Dámský pohár: potřetí v historii NEXUS Racing Cupu je vypsán dámský pohár. Podle počtu účastnic proběhne vyhlášení (bodování: 10-6-4-3-2-1)